İADE KOŞULLARI


cottonbeeonline.com sitesinden satın aldığınız ya da size hediye olarak gelen ürünlerimizin tamamı üretici firmasının garantisi altındadır.

Teslim almış olduğunuz ürün/ürünlerin aşağıda yer alan iade koşulları uygun olması koşuluyla, tarafınıza teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içinde teslim aldığınız şekli ile kargo firmasıyla tarafımıza göndererek iade edebilirsiniz.


Önemli: İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumunuz adına düzenlenmiş ise, iade ederken kurumunuzun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz şarttır. İade faturası, kargo payı eklenmeden ürün birim fiyatı ve KDV şeklinde düzenlenmelidir. Bu koşullar ile gönderilmeyen ve iade faturası olmayan kurumsal iadeler kabul edilmeyecektir.


İade Koşulları

Sitemizde satılan ürünlerin özelliği nedeniyle ve “Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğin 8. Maddesine (Tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz) göre cayma hakkı kullanılarak iade edilemez.


Cayma hakkı dışında kalan ve cottonbeeonline.com’dan kaynaklanan nedenlerden dolayı (yanlış ürün veya ayıplı ürün gönderimi vb. nedenler) yapılacak iadeler mutlak suretle orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Ürün/ürünler ile birlikte tarafınıza/kurumunuza kesilmiş olan faturanın ibraz edilmesi zorunludur. Orijinal kutusu veya ambalajı bozulmuş, varsa garanti etiketi ya da koruyucu bandı açılmış, tahrip edilmiş ürün/ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.


İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin başka bir müşteriye ayıpsız olarak tekrar satılmasını engelleyen bir durum varsa iade kabul edilmez.

Ürün seçiminde ve siparişinde yanlış ürün seçme vb. nedenlerden dolayı oluşabilecek herhangi bir sebepten kaynaklı ürün/ürünlerin iadeleri kabul edilmez.


Bu tür problem yaşanabilecek ürünler için, mutlaka ürün konusunda müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçerek sipariş veriniz.

İadelerde ürünün/ürünlerin ayıplı olması halinde kargo ücreti cottonbeeonline.com’a, diğer durumlarda müşteriye aittir.

Kargo ücreti satıcıya ait olan durumlarda alıcı cottonbeeonline.com ile anlaşmalı kargo firmaları ile iade gönderimi yapmalıdır.

İade edilen ürün tarafımıza ulaştığı anda yukarıdaki iade koşullarına uyuyorsa siparişiniz ‘İptal’ durumuna alınır. Havale/EFT iadeleri (üç) 3 iş günü, kredi kartına ürün iade bedeli ise bankanız tarafından ortalama (dört) 4 hafta içinde yapılmaktadır.


Kapıda yapılan ödemelerde iade kabul edilmez.