ÖDEME & TESLİMAT


ÖDEME SEÇENEKLERİ

Sitemizde yapacağınız alışverişlerde kullanabileceğiniz ödeme seçenekleri aşağıdaki gibidir.


Kredi Kartı ile Ödeme

cottonbeeonline.com sitesinden verdiğiniz siparişlerin ödemesini kredi kartıyla güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Bununla ilgili detayları Güvenlik ve Gizlilik sayfasından görebilirsiniz. İnternet üzerinden Bonus Card, Worldcard, Maximum, Shop&Miles, Axess ve bunlar gibi kredi kartı özelliklerine sahip diğer banka kartlarını kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.


Havale/EFT ile Ödeme

Havale/EFT ile ödeme seçeneğini kullanarak ister banka şubenizden, isterseniz bankanızın internet şubesinden Havale/EFT ile 3 iş günü içerisinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 

3 iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilecektir.


Bu ödeme şeklini seçtiğinizde ödeme sayfasında çıkan hesaplarımızdan birine yapacağınız Havale/EFT açıklama bölümüne ad soyad bilginizle birlikte sipariş numaranızı yazmalısınız.


TESLİMAT

Siparişim ne kadar sürede elime geçer?

Normal şartlar altında bulunduğunuz bölgeye göre ve siparişinizin hafta içi ve hafta sonu olmasına göre kargo teslim sürelerimiz değişmektedir.

Uzaklığınıza göre 24 ya da 48 saatte teslimat adresinde bulunmanız koşulu ile siparişiniz size teslim edilecektir.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye’nin her noktasına teslimat yapan kuruluşlardır.

Buna rağmen Türkiye sınırları içerisinde bulunduğunuz bölgede anlaşmalı kargolarımızın şubeleri yok ise buralara Mobil Bölge adı altında haftanın belirli günlerinde teslimat yapılmaktadır.

Eğer bulunduğunuz bölge Mobil Bölge diye tabir edilen yerleşim birimlerinin de dışındaysa siparişinizi en yakın Mobil Bölge’den ya da şubeden almak zorunda kalabilirsiniz.

Bu durumda burada belirtilen teslimat süreleri ve kargo ücretlerinde farklılıklar meydana gelebilir.

Ürün tedarik durumuna ve sipariş planlamamıza göre siparişiniz, ürün sayfasında belirtilen iş günü içerisinde kargoya verilir.

Bunun yanında siparişinizin tatil günleri hariç aynı gün içinde kargoya verilme durumu da olabilmektedir.


Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo sevk bilgileri gönderilmektedir.

Bu bilgi e-postası yardımı ile ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu görebilirsiniz.


Siparişim kargoya verildikten sonra siparişimi takip edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya verildikten sonra tarafınıza kargo takip numaranızı içeren bir teslimat/sevk maili gelecektir.

Bu kargo takip numarası ile ilgili kargo firmalarının web sitelerinde yer alan Kargo Takip bölümünden online takip edebilirsiniz.


Siparişim arızalı veya bozuk geldi ne yapmalıyım?

“Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.

Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz.

Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir.

Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz.


NOT: Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize tekrar göndermelisiniz. Lütfen farklı kargo firması ile göndermeyiniz.


Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.

Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin/paketin içinde veya dışında size ulaştırılmaktadır .

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız.


Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Paket içeriği kontrol edilmeli eğer paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak tarafımıza geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

Eğer ürün kutusu size hasarlı ya da deforme olmuş olarak ulaştı ise paketi teslim almayarak doğrudan tarafımıza geri gönderebilirsiniz.

Teslimat sonrası paketin hasarlı olduğunu fark ettiyseniz kargo görevlisine tutanak hazırlatarak tarafımıza göndermeniz gerekecektir.


Hatalı adres veya adreste bulamama durumundaki prosedür nedir?

Sitemize bildirmiş olduğunuz teslimat adresinin eksik ya da yanlış olması veya bu adreste teslimat esnasında bulunmuyor olmanız durumunda,

siparişleriniz ilgili kargo şubesinde 1 gün bekletilir. Bu süre zarfında alınmayan ya da teslimat için irtibat kurulmayan siparişler cottonbeeonlie.com’a geri gönderilir. Bu ve benzer durumlarda tüm kargo giderleri alıcıya aittir.


Teslim alan kişi ve kapsamı nedir?

Siparişinizin kargo görevlisi tarafından teslimi esnasında belirtilen isme teslim edilmekle koşullandırıldıysa da alıcı teslimin belirttiği bir başka kişiye yapılmasını da talep edebilir. Söz konusu sipariş alıcıdan başka bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilmek istenen kişi ya da kuruluşun siparişi teslim almayı kabul etmemesinden şirket sorumlu tutulamaz.